8.10. toimub täiskasvanuhariduse tänusündmus

8.oktoobril tunnustab Haridus- ja teaduministeerium koostöös ETKA Andrasega  täiskasvanud õppijaid, koolitajaid ja õpitegu.

Tunnustamise eesmärgiks on väärtustada õppimist ja õpetamist nii avalikus-, era- kui ka kolmandas sektoris. Täiskasvanuhariduse tunnustamise konkurss ja täiskasvanud õppija nädal leiavad sel aastal aset 24. korda.
Alates 2020. aastast jagab ETKA Andras täiskasvanuhariduse tunnustamise konkursi riikliku ja maakonna tasandi laureaatidele ka märgiseid. Valitud märk sümboliseerib täiskasvanuhariduse kõige olulisemat tulemust: õppija uusi väljakutseid ja tema ees avanevat maailma. Stiliseeritud rukkilille kujutis, millest suundub välja üks õielehtedest, mõjub pidulikult ja Eesti ühiskonda väärtustavalt. Sel aastal esitati aasta õppija tiitlile kokku 135 kandidaati, kelle hulgast valisid maakondlikud komisjonid välja nominendid.

Ülekannet täiskasvanuhariduse tänusündmuses saab jälgida SIIN

Täiskasvanud õppija nädalat korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras Euroopa Sotsiaalfondi toel. Rohkem infot aasta õppijate, õpitegude ja koolitajte kohta leiad ETKA Andrase kodulehelt www.andras.ee