3.oktoobril toimub koolitajate meistriklass "Visuaalne ja metafoorne mõtlemine"

3.oktoobril toimub Rakveres kutsega koolitajate meistriklass "Visuaalne ja metafoorne mõtlemine".  Meistriklassi toimumise aeg 10:30-16:30.

Uue või keerulisega kokku puutudes me mõistame ja mõtestame seda tuttava ja lihtsama abil. Meil on kaks eraldi, kuid ühendatud aju poolt – üks mõtleb sõnades ja teine piltides. Kui need koos tööle panna, siis on seostamine ja õppimine tugevam ning õpitu kinnistub paremini. Kuidas seda teadmist koolituspraktikas tõhusamalt ära kasutada? Appi tuleb visuaalne ja metafoorne mõtlemine ja nendele toetuv metoodika.„Üks peamisi strateegiaid, kuidas ümbritseva keskkonnaga hakkama saada, on kujutleda ja väljendada halvemini ligipääsetavaid või keerulisemalt arusaadavaid või kirjeldatavaid kogemusi vahetumalt ligipääsetavate selgelt piiritletavate kogemuste kaudu.“  (Bernd Heine, 1997)

Meistriklassis keskendutakse visuaalse ja metafoorse mõtlemise tööriistadele, mille toel koolitus efektiivsemaks ja kaasavamaks muuta. Tutvustatavaid metoodilisi võtteid saab kasutada nii grupiprotsesside juhtimiseks, eesmärkide seadmiseks kui koolituse erinevate etappide läbiviimiseks.
Meistriklass on aktiivne ja selle läbinu saab kaasa „tööriistakasti“, mille mõjukuse eelnevalt „omal nahal“ ära kogeb.

Meistriklassi viib  läbi Tiina Ervald, Rakvere Ametikooli õpetaja ja täiskasvanute koolitaja, (täiskasvanute koolitaja kutse, tase 6).

Meistriklassi saab registreeruda kuni 29. septembrini SIIN

NB! Kohtade arv piiratud,

Meistriklass toimub  Euroopa Sotsiaalfondi projekti "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine" raames ning on osalejatele tasuta.