Õppimine loob uued piiramatud võimalused ja tekitab uusi emotsioone
Tatjana Amerhanova, Ida-Virumaa aasta õppija 2008
Ida-Virumaa aasta õppija, 37-aastane Tatjana Amerhanova mõtiskleb, et mis sunnib inimest oma laiskust unustama ning tööle ja kooli minema. „Ilmselt saab enamik inimesi siiski aru, et elu on väga huvitav ja selle tundma õppimiseks on tarvis õppida, õppida ja veel kord õppida. Õppimine loob uued piiramatud võimalused ja tekitab uusi emotsioone”, on Tatjana veendunud.
Tatjana on lõpetanud TTÜ insener-konstruktorina. 90-ndate aastate alguses ei leidnud ta erialast tööd, kuid väga selle üle ei kurvastanud ka – „Olin noor ja lootusi täis ning nautisin ema rolli”, ütleb ta ise. Kuid mõne aja pärast oli tarvis siiski tööle minna. Erialast tööd oma kodukohas leida oli praktiliselt võimatu ning Tatjana läks tehnikumi õhtusesse osakonda raamatupidamist õppima. Juba õppimise ajal avanes võimalus väikeses kütusefirmas õpitavat praktiseerida. Teise lapsega koju jäädes otsustas Tatjana täiendada oma teadmisi infotehnoloogias ning juba koduseks saanud tehnikumis õnnestus pärast diplomi saamist ka tööd saada.
Tänaseks on Tatjana tehnikumi koduleheküljega tegelenud peaaegu kuus aastat. Tööülesanded on muutunud, kuid oma tööd armastab ta endiselt. „Infotehnoloogia on valdkond, mis areneb nii kiiresti, et õppida on vaja kogu aeg. Ma ei kujuta üldse ette, kuidas elada ilma õppimiseta!” räägib Ida-Virumaa aasta õppija.
Tatjana teadis pärast keskkooli lõpetamist eesti keeles viit sõna. „Elades Kohtla-Järvel on üldse raske uskuda, et kusagil võib eesti keelt teadmata keerulisse olukorda sattuda”, ütleb Tatjana, kes on nüüd aga veendunud, et inimene peab riigi keelt valdama. Seda eelkõige enda jaoks, et suhelda ja ümberringi toimuvaga kursis olla. Tatjana hakkas eesti keelt õppima: tehnikumis ja kursustel, iseseisvalt ja sõbrannaga, lauldes ja tuupides, filmi vaadates ja uudiseid kuulates. Enda sõnul ei valda ta eesti keelt vabalt, kuid keele kõrgtaseme eksam on sooritatud.