Tunnustatud 2017

 

Igal aastal kuulutatakse täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames välja aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpitegu, aasta koolitussõbralik organisatsioon ja  aasta raamatukogu tiitel.

Viies kategoorias esitati kokku 254 kandidaati.

Eesti parimad selgusid 19. oktoobril 2017 TÕN-i avaüritusel Eesti Rahva Muuseumis, Tartus. Avaürituse salvestus SIIN.

LAUREAADID 2017

Aasta õppija 2017, Tarmo Tuuling (edulugu, video)

Aasta õppija 2017 rahva lemmik,Triinu Tints (edulugu, video)

Aasta koolitaja 2017, Tiina Leosk (edulugu, video)

Aasta koolitussõbralik organisatsioon 2017, Sakret OÜ (edulugu, video)

Aasta õpitegu 2017, Järvamaa naisettevõtjate teabekeskuse ettevõtlike naiste motivatsioonikohvik (edulugu, video)

Aasta õpitegu 2017, eripreemia, Vana-Võromaa suitsusaubakombestikku pärimustöötoad  (edulugu, video)

Aasta raamatukogu 2017, Taebla Raamatukogu (edulugu, video)

Aasta raamatukogu 2017, eripreemia - Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss Katarina Jee (edulugu, video)

 

MAAKONDADE AASTA ÕPPIJA NOMINENDID

Laura Telling, ringijuhendaja, Harjumaa

Kalle Koppel, mootorsõidukijuhi õpetaja, Hiiumaa

Olga Halliksaar, seenioride tantsujuhendaja, pensionär, Ida- Virumaa

Kaire Põldmaa, kehalise kasvatuse õpetaja, Jõgevamaa

Eneken Savi, sotsiaalpedagoog, Järvamaa

Maario Kupp, pottsepp, korstnapühkija, Lääne-Virumaa

Toomas Peterson, pottsepp, Läänemaa

Kristel Mattus, kodune, Põlvamaa

Tarmo Tuuling, metsalangetaja, Pärnumaa

Illi Smolina, müügiesindaja, Raplamaa

Kadri Kask, keskkonnakaitse lektor, Saaremaa

Kauri Kurvits, korstnapühkija, Tallinn

Rein Lillak, ettevõtja, Tartumaa

Monika Rogenbaum, vallavanem, Valgamaa

Triinu Tints, õpetaja, Viljandimaa

Külli Piirisild, tugikeskuse nõustaja, Võrumaa

 

MAAKONDADE AASTA KOOLITAJA NOMINENDID

Maret Lepiksaar, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse MTÜde konsultant, Harjumaa

Jane Üksik, Hiiumaa Ametikooli täiendusõppe juht, Hiiumaa

Kristi Goldberg, SA IVEK haridusprogrammi Ettevõtlik kool programmijuht, Ida- Virumaa

Johannes Aav, fotograaf, MTÜ Piltijad juhatuse liige, Jõgevamaa

Heidi Antons, Järvamaa Rajaleidja keskuse sotsiaalpedagoog, Järvamaa

Stephane Clavel, Prantsuse Instituut Eestis koolitaja, Läänemaa

Raivo Riim, MTÜ Virumaa Näituste koolitus koolitaja, Lääne-Virumaa

Epp Metsaluik, loodusõppematkade korraldaja Taevaskojas, Põlvamaa

Karin Luts, Pärnu Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna superviisor/terapeut, Pärnumaa

Liivia Vacht, Erapraxis Lepitus OÜ juhatuse liige, Raplamaa

Merike Olo, Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi õpetaja, Saaremaa

Anneli Salk, Pro Civitas MTÜ, Kinnisvarakool OÜ täiskasvanute koolitaja, Tallinn

Tiina Leosk, Leoski Tööõigusabi OÜ asutaja, koolitaja, Tartumaa

Dagmar Kivi, Vintage Studio OÜ omanik, Valgamaa

Külli Salumäe, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia huvihariduse lektor, loovtegevuse õpetaja õppekava programmijuht, Viljandimaa

Kertu Pehlak, Võrumaa Kutsehariduskeskuse, toitlustuse ja teeninduse kutseõpetaja, Võrumaa

 

MAAKONDADE AASTA KOOLITUSSÕBRALIKU ORGANISATSIOONI NOMINENDID

Viimsi Vallavalitsus, Harjumaa

Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts, Hiiumaa

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ida-Virumaa

Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütred, Jõgeva ringkond, Jõgevamaa

Sakret OÜ, Järvamaa

Eesti Töötukassa, Läänemaa

Tapa lasteaed Pisipõnn, Lääne-Virumaa

Põlva Vallavalitsus, Põlvamaa

Paikuse Põhikool, Pärnumaa

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ, Raplamaa

Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinn

Enics Eesti AS, Tartumaa

Valga Haigla AS, Valgamaa

SA Viljandimaa Arenduskeskus, Viljandimaa

Lõuna-Eesti Haigla AS, Võrumaa

 

MAAKONDADE AASTA ÕPITEO NOMINENDID

Keila Väärikate Ülikool, Harjumaa

Meremessi ühiskülastus, Hiiumaa

Virumaa Rahva Kolledž-tehnoloogia valdkonna populariseerimine piirkonnas, Ida-Virumaa

Järva NET Ettevõtlike Naiste Motivatsioonikohvik , Järvamaa

TÜ Rakvere kolledž – Hõbeakadeemia korraldamine, Lääne-Virumaa

Pärnu Kutsehariduskeskuse Oskuste Päevad 2017, Pärnumaa

Ajaleht Raplamaa Sõnumid täiskasvanuhariduse populariseerimine, Raplamaa

Lasteaia-ja kooliõpetajate eripedagoogika 160-tunnise kursuse  toomine Saaremaale, Saaremaa

Keelekohvikud raamatukogudes, Tallinn

Tartu Veeriku Kooli nutiring Tähtvere Päevakeskuses, Tartumaa

Õppetöö kaasajastamine digivahenditega lasteaias Kaseke, Valgamaa

Vana-Võromaa suitsusauna pärimustöötoad, Võrumaa

 

MAAKONDADE AASTA RAAMATUKOGU NOMINENDID

Saue Linna Raamatukogu, Harjumaa

Sillamäe Linna Keskraamatukogu, Ida-Virumaa

Oisu raamatukogu, Järvamaa

Taebla raamatukogu, Läänemaa

Uhtna raamatukogu, Lääne-Virumaa

Vanaküla raamatukogu, Põlvamaa

Tori raamatukogu, Pärnumaa

Kehtna raamatukogu, Raplamaa

Abruka raamatukogu, Saaremaa

Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss Katariina Jee, Tallinn

Lähte Ühisraamatukogu, Tartumaa

Tsirguliina raamatukogu, Valgamaa

Võhma raamatukogu, Viljandimaa

Võrumaa Keskraamatukogu, Võrumaa