Õpitunni kaart 2022

12.oktoobril toimub neljandat korda üle-eestiline sündmus “Õpitund 2022”, millest on oodatud osa võtma kõik täiskasvanud, kes soovivad midagi uut õppida. Kutsume üles omandama uusi oskusi ja teadmisi, mis võivad elus kasuks tulla.Õppida võib üksi, koos sõprade, töökaaslaste või kogukonnaga. Õppida võib üksi, koos sõprade, töökaaslaste või kogukonnaga.

Tänavu on raamatukogude aasta. Seetõttu palusime raamatukogud samuti õpitundides osalema. Raamatukogudes toimuvad avalikud õpitunnid, kus kõik soovijad saavad osaleda. Samuti võib iga huviline ka ise korraldada avaliku õpitunni meelepärases kohas – olgu siis raamatukogus või mujal.

Alates 12. septembrist saab oma õpimeeskonna õpitunnis osalemiseks registreerida Andrase kodulehel: Õpitundi registreerimine.

Registreerunud õppijad kuvatakse interaktiivsel Eesti kaardil, kus on näha, millises Eestimaa paigas ning missuguseid uusi teadmisi ja oskusi täiskasvanud omandavad.Rohelise täpikesena on kuvatud avalikud (kõik soovijad saavad tasuta osaleda) ja punasega kinnised õpitunnid (kollektiivid, sõpruskonnad, kogukonnad).

Täpsem info on kaardil avaneva täpikese juures. Avalikud õpitunnid on osalejatele tasuta.

Kõigi õpimeeskondade vahel loositakse välja mitmesuguseid auhindu. Ettevõtmise eesmärk on Eesti inimeste teadlikkuse suurendamine elukestva õppe võimalustest ja motivatsiooni kujundamine eneseharimiseks.