Kati Kivja

 


                                        

Viljandimaa aasta õppija Kati Kivja (40) lõpetas 19 aastat tagasi Tallinna Kergetööstustehnikumi rõivaste konstrueerija-modelleerija erialal, 2016. aastal aga leidis, et lõpuks on tulnud aeg järgida südant ning läks Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli keraamikat õppima. Otsus oli julge, sest valdkonnas ei ole kerge läbi lüüa. Kati ei löönud põnnama, vaid õppis ka tegevusjuhendajaks ning asus Viljandi Kunstikoolis lasteaialaste kunstiringe juhendama. Järgnes pedagoogikakursus Tartu Ülikoolis ning Katist sai  täieõiguslik kunstiõpetaja, kes juhendab kunstikoolis lisaks lasteaiaringidele ka algõpperinge, annab põhiõppes vormiõpetust ning jagab täiskasvanutele keraamikaoskusi. Kevadest juhendab ta ka erivajadusega lapsi ning teeb seda talle omaselt suure pühendumuse ja rõõmuga. Õpitee aga jätkub. Praegu on Katil käsil õpingud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias huvijuhi-loovtegevuse õpetaja erialal. Kolleegide sõnul on tegu inimesega, kes innustub õppimisest ning kiirgab särasilmselt õpihimu ka oma õpilastele. Tema valikud on julgustavaks eeskujuks neile, kes kaaluvad, kas elumuutus tasub ette võtmist. Naeratus, millega Kati tööd teeb on selle veenvaim kinnitus.

Miks Te õpite?

Soovisin oma ellu muutust, uuesti õppima minek oli selleks väga hea algus. Tänu õppimisele avanesid mulle ka uued tööalased võimalused.  Arvan et enesetäiendus on vajalik. Mulle meeldib õppida, oma teadmisi täiendada ning tekitada seoseid seniste ja uute teadmiste vahel. Soovin olla lastele ja noortele eeskujuks ning näidata, et õppida ei ole kunagi liiga hilja.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Õppimine on toonud minu ellu palju uusi inimesi, toredaid lapsi ja noori. Töötan uuel töökohal, olen kogemuste võrra rikkam. Ülikooli minek on muutnud palju elu korralduslikku poolt ning lisandunud on ka palju uusi kohustusi, millega tuleb hakkama saada. Õpin siiani aja planeerimist ja enda jagamist kodu, töö ja kooli vahel. On raskemaid ja lihtsamaid aegu, aga usun, et see kõik on seda väärt.