Tiit Niinemets

 


                                       

Läänemaa aasta õppija Tiit Niinemets (52) on piirivalvur, kes pole peljanud uusi algusi – seda küpses eas. Haapsalu Kutsehariduskeskuse lõpetas ta kuus aastat tagasi töö kõrvalt mööblirestaureerimise erialal, aga ammusest ajast oli unistuseks olnud midagi seesugust ka kõrgkoolis õppida. Unistus sai teoks ning sel kevadel lõpetas Tiit Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži käsitöö ja disaini erialal. On ju talle oma kätega asjade tegemine, iseäranis puutöö, olnud kogu elu meeltmööda. Hiiumaal on mehel valmimas väike palkehitis ning sellegi jaoks oli tarvis Hiiumaa Ametikoolis üht-teist juurde õppida. Lähedaste arvates ei olnud 50-aastasena kõrgkooli minek niisama lihtne ühti, ent palju uusi värskeid ideid ning avardunud silmaring korvavad kogetud raskused. Tegu on sihikindla ja suure töövõimega inimesega, kes raskustele alla ei vannu.

Miks Te õpite?

Sellele ei olegi kohe nii lihtne vastata. Arvan, et see on sündinud paljude asjade kokkusobimise tulemusena. Praegu on õppimiseks hea aeg, sest see on tasuta. Haapsalus on TLÜ kolledž, kus oli võimalik omandada just selline eriala, mis meeldis ja mida tahtsin õppida. Osaleda oli võimalik töö kõrvalt, tsükliõppes, seegi oli väga oluline tegur. Ma ei suutnud lihtsalt sellist suurepärast võimalust kasutamata jätta ja otsustasin proovida ning ära kasutada need tingimused, mis olid õppimiseks loodud.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Õppimise käigus omandasin suurepärased teadmised tänu millele suudan ellu viia asju, mida enne ei osanud või milles ei olnud päris kindel. Loodan et õppimine andis mulle seda, mida just vajasin – paremad tulevikuväljavaated. Tänu õppimisele tunnen end palju kindlamini. Kui enne oli tulevik kuidagi ähmane ja tume, siis nüüd tean täpselt, kuidas elus edasi minna ja mida pean tegema. Soovitan õppimist kõigile, eriti neile, kes tunnevad, et neil on olemas teatud huvid ja anded. Neid tuleks arendada ja elus edasi pürgida. Mina ei kahetse küll kordagi, et tegelen õppimisega – see viibki elus edasi! Arvan, et õppimine aitab teostada unistused ja soovid.