Inga Veri

 


                                             

Jõgevamaa aasta õppija Inga Veri (46) on tegudeinimene. Ta ütleb, et eesmärke seada on äge ja lastele tuleb anda eeskuju, mitte targutada. Selge see, et tegudeinimesel läheb ka vahel viltu, aga üks tema õigetest otsustest on oma sõnutsi kindlasti Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetamine cum laude. Kiitusega lõpetamisest ei tee Inga ise üldse juttu, mainib vaid, et ei taha au ega kuulsust ning räägib oma õpiteest vaid selleks, et ehk õnnestub kedagi innustada. Pagar-kondiitri ameti omandanud naisele tundus, et see pole ikka päris tema valdkond, meditsiin aga tõmbas väga. Täna töötab Inga Tartu kiirabis, kasvatab koos abikaasaga kahte last ja muidugi õpib! Magistriõpegi on mõtteis mõlkunud, aga Inga ütleb talle omaselt napilt: „Eks näis.“

Miks Te õpite?

Ülikooli tahtsin minna juba noorena, aga ikka lükkasin edasi, kuni ühel päeval avastasin, et kui nüüd ei lähe siis jääb minemata. Ma ei väida, et ülikooli läbimine on minu jaoks olnud lihtne     – kirjalikke töid kogunes mingitel hetkedel nii palju, et oli raske aru saada millal ja mis kuupäevaks miski peab tehtud olema, aga ma sain hakkama. Kõik ümberringi muutub ja ma tunnen, et tahan kursis olla, veelgi rohkem teada saada. Ilma õppimata ei saaks ma teha tööd, mida armastan.  Pere ja töö kõrvalt  õppimine on paras pähkel, samas, hea vaheldus. Lastele peab ju eeskuju näitama, et igas vanuses on kõik võimalik!

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Õpingud on mulle andnud juurde oskuse aega planeerida, enesekindlust, julgust ja parema suhtlemisoskuse, uue töökoha ja tahtmise veel rohkem teada saada. Suurenenud on tutvusringkond, laienenud silmaring. Oma unistused tuleb teoks teha, karta ja kaotada pole ju midagi, võita aga küll.