Julia Pill

 


                                                     

Ida-Virumaa aasta õppija Julia Pill (39) on inimene, kelle jaoks pole miski võimatu. Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse õpetaja õppis Tartu Ülikoolis eesti keelt teise võõrkeelena koos kahe lisaeriala – teatriteaduse ja kirjandusega, jätkas õige pea romanistika erialal ning siis ühtäkki läks hoopistükkis Narva Kutseõppekeskusse elektrikuks õppima! Põhjuseks tõi, et elektriskeemid tundusid huvitavad juba kooli ajal ja suvila elektrijuhtmestik vajas väljavahetamist. See viimane on nüüdseks tehtud ja oma õpilasedki imestama pandud. Nüüd õpetab Julia muu hulgas ka elektrotehnikat ning on tänaseks omandanud põhikooli füüsikaõpetaja lisaeriala. Oma pingete maandamiseks asus õpetaja muusikakooli täiskasvanute klassi klaverit õppima, seda koos oma lapsega. Tulevikus terendab võimalus hakata õpetama ka kunstiaineid.

Miks Te õpite?

Ma õpin, sest see toob kasu ja aitab teostada unistusi. Oskan nüüd kodus juhtmestikku vahetada, remontida elektriseadmeid ja kodumasinaid. Elektrotehnika õpetama asumine hoidis läbi põlemast. Hobiks on jäänud prantsuse keel ja romanistika lisaeriala, mille omandasin kaks aastat pärast ülikooli lõpetamist – see toob ellu kunsti ja poeesiat. Ma õpin, sest oma eeskujuga saan aidata oma lapsel õppida. Astusin koos temaga muusikakooli klaveri erialale, et saaksin teda vajadusel aidata ja olla eeskujuks. Mõnikord tekib meil klaveri pärast koguni võistlus. Ma mõistan, et muusikut minust ei tule, aga muusika aitab mul pärast stressirohket tööpäeva väsimusest jagu saada.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Mõned aastad tagasi lugesin arvamust, et pärast humanitaarhariduse saamist on võimatu saada reaalharidust. Selleks momendiks oli mul elektriku eriala olemas ja ma otsustasin omandada füüsikaõpetaja lisaeriala. See osutus raskeks aga võimalikuks. Pidin leidma aega töö ja pere kõrvalt ning see nõudis kindlasti lisakulusid, kuid õppida oli huvitav. Õppides füüsikat sain juurde uusi ideid oma põhieriala õpetamise jaoks. Õpingute käigus kohtan inimesi, kes on minuga sarnased, kellel on sarnased mõtted ja ideed ning kellega saan neid arutada, suureneb tutvumisringkond, laieneb silmaring ning kasvab enesekindlus. Mõne aja pärast lähen kindlasti veel õppima, aga mida, näitab aeg.