Aasta õppija 2017 - TARMO TUULING

Pärnumaa aasta õppija Tarmo Tuuling (37) oli 3. klassis, kui kool pereprobleemide tõttu pooleli jäi. 29-aastaselt täiskasvanute gümnaasiumi 4. klassi astumine oli tohutu julgustükk, poja sünd sai viimaseks tõukeks. Nüüd on Tarmo juba kahe poja isa ja suureks eeskujuks mitte ainult neile vaid kõigile, kes temaga kokku puutuvad ja tema lugu kuulevad. Õpetajate sõnul on areng, mis Tarmo läbi teinud hiigelsuur, seda eeskätt esinemis- ja suhtlemisoskustes. Kohusetundlikust mehest sai klassi liider, kel hinded väga head ning lõpuks ka teenitud tasu – gümnaasiumi lõputunnistus taskus. Hobideks töö ja kooli kõrvalt just palju aega ei jäänud, ent Tarmo on harrastaja loodusfotograaf ning tubli kaitseliitlane. Usk endasse ja oma võimetesse on sedavõrd kasvanud, et ilma edasise õppimiseta ei kujuta mees oma elu enam ette – mõne uue kutse omandamine kuulub kindlasti tulevikuplaanidesse. Tarmo on võtnud oma missiooniks ka teiste innustamise oma kogemuse kaudu. Selleks, et kõigest avameelselt rääkida on olnud vaja suurt julgust. Pere ja tööandjate tugi on töökale ja sihikindlale mehele andnud hoogu ja aidanud raskustest üle.

Miks Te õpite?

Isaks saades sain aru et olen eeskuju ja mul poleks mingit moraalset õigust nõuda oma lastelt koolis käimist, kui ma ise seda teinud pole. Kuidas ma saan neid koolitöödes aidata kui ise ei tea ruutjuurest midagi? Olin koolist eemal olnud 13 aastat ja selle aja jooksul polnud minu meelest suurt midagi muutunud, nii et mida mul kaotada oleks olnud? Kui vaatasin töökuulutusi ja panin kokku oma CV, oli ikka häbi küll, kuigi erialasid olen omandanud mitmeid.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Esimene muutus on see, et nii mõnigi, kes oli mind juba ammu maha kandnud, jäi pika ninaga. Tõenäoliselt on suuremad muutused alles ees, mõned plaanid on, aga neist on veel vara rääkida.

 

Aasta õppija 2017, rahva lemmik - TRIINU TINTS

Viljandimaa aasta õppija Triinu Tints (30) on läbi ja lõhki õppimiseusku õpetaja. Ja kes saaks olla õpilastele parem eeskuju kui õpetaja, kes ise õpib? Kui Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia info- ja dokumendihalduse erialal läbi sai, otsustas Triinu kohe haridusteed jätkata ning õpib nüüd Tallinna Ülikoolis kutseõpetaja magistriõppes. Õpingute käigus kerkib järjest esile valdkondi, millest tahaks rohkem teada ja lünki täitma asuda. Nii on Triinu täiendanud end arvutialal ja õppinud laagrikasvatajaks. Praegu on tal ootel kondiitri ja kogemusnõustaja kursused, seda lihtsalt seetõttu, et huvitab. Oma erialaste oskuste kaasajastamine ja pidev täiendamine on Triinu jaoks täiesti iseenesestmõistetav. Ta ei väsi oma teadmisi jagamast, sõpradele huvitavat lugemist soovitamast ning neid õpinguid ette võtma innustamast. Neli nooremat venda peavad samuti arvestama, et vanem õde nende õppimisel valvsalt silma peal hoiab. Triinust kõneldakse kui inimesest, kes alati aitab, panustab vabatahtlikku töösse ja teeb kõike, mida ette võtab kohusetunde, põhjalikkuse ja hoolega.

Miks Te õpite?

Ma õpin, sest mulle meeldib õppida. Minu arvates on see üks mõistlikumaid asju, mida oma ajaga teha. Maailmas on nii palju huvitavat, millega tänu õppimisele on võimalik kokku puutuda ja tutvust teha. Väärtustan haridust ja pean oluliseks elukestvat õpet. Arvan, et see on kiirelt muutuvas maailmas vajalik, et ellu jääda ja hakkama saada. Üks põhjus, miks ma õpin, on soov tõsta oma elukvaliteeti. Ma tahan, et mul oleks valikuid. Õppimine tagab need mulle.

Milliseid muutusi on õppimine Teie ellu toonud?

Minu silmaring on avardunud, olen saanud uusi teadmisi ja oskusi. Tänu õpingutele on suurenenud minu tutvusringkond toredate inimeste näol. Meeldiva töögi olen leidnud õppimise tõttu.